7. Nilüfer Caz Şenliği başlıyor

7. Nilüfer Caz Şenliği, 23 Haziran Perşembe akşamı Balat Atatürk Ormanı’nda, Ferit Odman, Nükhet Duru ve Pow Trio konseri ile başlayacak. Festival bu yıl, Birsen Tezer, DJ Amir-Jazzanova, Burhan Öçal’s Jazz Dream, Yazz Ahmed, Taksim Trio, Sarp Maden, Deniz Tekin, Elif Sanchez, Deniz Taşar, Umut Uslusoy Band, Saynur Eren, Süreyya Soyak Trio üzere isimleri ağırlayacak.

Festivalde, 14 konserin yanı sıra, yetişkin ve çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler de yer alacak. Balat Atatürk Ormanı, Atlas Köy ve Akçalar göl kıyısı üzere alanlarda yapılacak şenlik, “2022 İklim Yılı” yaklaşımından ilham alarak tasarlandı. Şenlik birebir vakitte, iklim değişikliğinin tesirlerini hafifletmek ve daha yaşanabilir, yeşil bir dünya yaratmak için adım atma yolunda iklim krizi, tabiat, tesir, kolektivizm, adaptasyon üzere kavramlara dikkat çekecek.

‘KÜLTÜR-SANAT VE İKLİM’ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Yan etkinlikler kapsamında, atık materyallerden çalınabilir ses heykelleri üretmeyi hedefleyen “Buluntu Sesler”, çocuklara yönelik “Çevremize Kulak Verelim” ses atölyesi ve “Kültür-sanat ve İklim” başlığı altında bir panel gerçekleştirilecek.

Biletleri biletinial.com’da satışa sunulan 7. Nilüfer Caz Şenliği, 3 Temmuz 2022’ye kadar devam edecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.