Çalıntı arabaların şasi numaralarını değiştirip satan şüpheliler yakalandı

Asayiş Şube Müdürlüğü, Oto Hırsızlık Ofis Amirliği takımları Bağcılar ve Esenler’de hırsızlık çetesini ortaya çıkardı. Cumhuriyet Savcılığından alınan müsaadeyle yapılan teknik ve fiziki takibin akabinde operasyon için düğmeye basıldı. Polis, oto tamirciliği yapan Orhan İ.(36), Ahmet İ.(24), Yusuf İ.(20) ile sürücülük yapan Mehmet İ.’yi (44) gözaltına aldı.

Polisin yaptığı baskınlarda şüphelilerin işyerlerinde yapılan aramada iç aksamı ve motor kısmındaki modülleri sökülmüş şasi kısmı kesilerek yok edilmiş arabalar ele geçirildi. Oto tamir dükkanında ayrıyeten çok sayıda araba yedek kesimi ile kontak anahtarları da bulundu.

Şüphelilerin süreçleri Oto Hırsızlık Ofis Amirliğinde yapıldı. Şüphelilerin yurt dışından getirilen arabalara, hasarlı arabaların motor ve şasi numaralarını geçirerek satışını gerçekleştirdikleri öğrenildi. Şüphelilere ilişkin dükkanda bulunan parçalanmış arabalar ile yedek modüllerin çalıntı olup olmadığının anlaşılması için çalışmaların sürdüğü belirtildi. Şüpheliler süreçleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildiler

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.