Çin’de akılalmaz kaza… Elektrikli otomobil üçüncü kattan düştü, 2 kişi öldü!

Çinli elektrikli otomobil üreticisi Nio, araçlarından birinin Şanghay’daki merkezinin üçüncü katından düşmesi sonucu iki kişinin öldüğünü söyledi.

Kazada ölenlerin birinin ortak şirketten bir personel olduğu açıklandı.

Firma, olayın çarşamba günü yerel saatle 17:20 civarında gerçekleştiğini söyledi. Hayatını kaybedenler, binadan düşen aracın içindeydi.

Üçüncü kattan düşen otomobil 2 kişiye mezar oldu

Nio şirketi, hükümet yetkilileriyle iş birliği içinde olayla ilgili derhal soruşturma başlattığını söyledi.

Arabanın düştüğü üçüncü kat alanı şirket tarafından bir showroom, bir test tesisi ve aynı zamanda bir otopark olarak alanı olarak tanımlanmıştı.

Şirket yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Şirketimiz, kazanın nedeninin araştırılması ve analizini başlatmak için kamu güvenliği departmanı ile iş birliği yapmıştır. Olay yerindeki durumun analizine dayanarak, bunun bir kaza olduğunu (araçtan kaynaklanmadığını) başlangıçta teyit edebiliriz, “Bu kazadan dolayı çok üzgünüz ve hayatını kaybeden meslektaşımıza ve ortak çalışanımıza en derin taziyelerimizi iletmek isteriz. Ailelere yardım için bir ekip kurulmuştur.”

Kaza hakkında şirket tarafından yapılan açıklama Çin sosyal medya platformu Weibo’da yayınlandı ve yarım saat içinde 1000’den fazla yorum aldı, ancak bu paylaşım daha sonra kaldırıldı.

Açıklamanın son cümlesi olan “aracın kendisiyle ilgili değil” ifadesi sosyal medya kullanıcılarının çok sayıda öfkeli tepkisini tetikledi.

Bir yorumda “kapitalizmin soğukkanlılığını gösteriyor” yazılırken, bir diğerinde ise “Son cümle çok kayıtsız. Test sürücüleri aracı test etmeye geldiler ama [kazanın] araçla alakası yok diyorsunuz.” ifadesi yer aldı.

Yine bir başka Weibo kullanıcısı, “Kaza olup olmadığını doğrulamak için kamu güvenliği bürosu olmalı.” dedi.

Araç üçüncü kattan böyle düştü ve kullanılamaz hale geldi

Araba üreticisi şirket, ifadenin gözden geçirilmiş bir versiyonunu yayınladı; bu ifade, olaya hâlâ bir kaza olarak atıfta bulunuyor, ancak şimdi, görünüşe göre, cümlenin bu kısmını vurgulamak için parantez içinde “araçtan kaynaklanmadı” ifadesi yer alıyor.

Nio, Çin’in elektrikli araç endüstrisine hâkim olma yolundaki yerel hamlesinin ön saflarında yer alıyor. Şirket müşterilerin sık şarj etme konusundaki endişelerinin üstesinden gelmenin bir yolu olarak arabalarında değiştirilebilir pillere çok yatırım yaptı.

Nio, Şangay’da büyük bir üretim tesisi bulunan multi-milyarder Elon Musk’ın ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla’ya rakip.

Related Posts

Manisa’da mukavva fabrikasında yangın

Manisa’nın Selvilitepe Mahallesi’ndeki Erbiller Küçük Sanayi Sitesi üzerindeki Filibetepe mevkinde faaliyet gösteren oluklu mukavva ve kutu …

Kılıçdaroğlu: Varsa cesaretiniz, gelin beni ikna edin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. “5’li çete ile aramı bulmaya yeltenen sermayedar, holding …

Özer Hurmacı futbola geri dönüyor! Başkan açıkladı

Almanya’da başladığı futbolda, Türkiye kariyerine Ankaraspor formasıyla adım atan Özer Hurmacı, aralarında Fenerbahçe ve Trabzonspor’un da yer …

Cristiano Ronaldo için flaş sav: Chelsea’ye gitmeye sıcak yaklaşıyor

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United’a ayrılmak istediğini bildiren Cristiano Ronaldo için bir tez ortaya atıldı.Portekizli …

2022 ek tediyeler yattı mı? Ne vakit yatacak?

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala milyonlarca personel, ek tediye ödemelerini bekliyordu. “İlave tediyeler ne vakit yatacak?” sorusunun …

Çorum Olayları, 42. yılında anıldı “Katliamlarla yüzleşilsin dosyalar yeniden açılsın”

Çorum Katliamı, 42. yılında anıldı“KATLİAMLARLA YÜZLEŞİLSİN, DOSYALAR YENİDEN AÇILSIN”Türk tarihinin en acı olaylarından, 57 kişinin katledilerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.