Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güvenlik telaşlarını yeni harekatlarla gidereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Harekat ve operasyonlarla güney hudutlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu darmadağın ettik. Güvenlik kaygılarını yeni harekatlarla gidereceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 30. İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

*Bugün ve yarın gerçekleştireceğimiz çalışma oturumlarında, meclis faaliyetlerinden güvenlik ve dış siyasete, iktisattan tarım ve güce kadar pek çok başlığı takdimlerle, soru yanıtlarla ele alacağız.

*Toplantımızın partimiz, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum.

*Biliyorsunuz en son istişare ve kıymetlendirme toplantımızı 2019 Ekim’inde yapmıştık.

*Salgın devrinde toplantılarımıza mecburen orta verdik. Hamdolsun ülke ve millet olarak bu sorunlu süreci en az kayıpla geride bıraktık.

* Bu vesileyle salgın devrinde COVID-19 teşhisiyle hayatını kaybeden yaklaşık 99 bin vatandaşımıza Allah’tan rahmet, hastalığı atlatan yaklaşık 15 milyon vatandaşımıza da geçmiş olsun dileklerimi şahsım ve milletim ismine söz ediyorum.

*Rabbim ülkemizi ve dünyayı bir daha bu türlü musibetlerle imtihan etmesin diyoruz. Türkiye’nin bu şiddetli süreçte sergilediği dirayetli duruş, ülkemize 20 yılda kazandırdığımız hizmet ve yapıtların değerini bir kere daha göstermiştir.

*Ülkemizin son 20 yıldaki kazanımları, her alanda hayatımızın ayrılmaz birer kesimi haline geldiği için birçoklarının altında kendi imzamızın olduğunu dahi unutmaya başladık.

*Ülkemize kazandırdığımız yapıtları, milletimize verdiğimiz hizmetleri her fırsatla hatırlamalı ve hatırlatmalıyız.

*Partimizin kuruluşunun 21’inci, hükümete gelişimizin 20’nci yıldönümünü idrak ettiğimiz bir periyotta bu muhasebeyi daima birlikte yapmamızın kıymetli olduğuna inanıyorum.

SURİYE’YE YENİ HAREKAT HAZIRLIĞI

*Ordumuzu içten içe çürütmek için her yola başvurdular, en son FETÖ ihanet çetesiyle bu emellerine ulaşmak istediler fakat oyunu bozduk. TSK’yı her alanda dünyanın en çağdaş orduları ortasına katacak adımları attık.

*Fırat Kalkanı, Zeytin Kısmı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı harekatları ve Nisan’da başlayan Pençe-Kilit operasyonuyla güney hududumuzda oluşturulan terör koridorunu darmadağın ettik.

*Güney sınırlarımızdaki güvenlik çizgimizin eksikliklerini yeni harekatlarla tamamlayacağız. Güvenlik telaşlarını yeni harekatlarla gidereceğiz.

*Son 20 yılda köprüler, tüneller ve otoyollarla ülkemizin her karışına mührümüzü vurduk.

“ÜLKEMİZDE İKTİSATTA DİZ ÇÖKTÜRÜLMESİNE MÜSAADE VERMEDİK”

*Ülkemizde ne siyasette ne iktisatta diz çöktürülmesine müsaade vermedik, vermeyeceğiz.
Yürütülen kampanyaların birer proje olduğunu biliyoruz, asıl çabayı bu aparatları elinde tutanlara karşı veriyoruz.

*Biz başaramayacaksınız dedikçe yeni yollarla üzerimize gelenlere diyoruz ki, sinsi senaryolarınızı hayata geçiremeyeceksiniz.

*Aziz vatanın tek karış toprağını kirletemeyeceksiniz. Bu milletin son ferdi şehit olmadan aziz vatanımızın tek karış toprağını kirletemeyeceksiniz.

Related Posts

Araba çarpmasıyla yaralandı, hastanede kurtarılamadı

D-100 kara yolu Büyükdere Mahallesi’nde gece yarısı, Adapazarı tarafında giden A.A.’nın kullandığı plakası öğrenilemeyen araba, yolun karşısına …

Arabaya silahlı akın: 2 ağır yaralı

Çamlıyol İnönü Bulvarı, Kaymakamlık yanı, banka ATM’leri önünde, kimliği belgisiz şahıslar tarafından 01 GB 306 plakalı arabaya ateş açıldı …

ABD, Pasifik’teki ‘Çok Alanlı Misyon Gücü’nü aktifleştirdi

ABD Pasifik Ordusu kumandan yardımcısı Korgeneral James Jarrard bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, “MDTF, ada zincirleri ortasında ve uzun …

2022-KPSS ÖABT giriş evrakları erişime açıldı

Kurumdan yapılan açıklamada, 2 Ekim’de uygulanacak ÖABT’ye katılacak adayların, imtihana girecekleri bina ve salonlara atanma süreçlerinin …

Son dakika… Rusya’dan flaş nükleer silah açıklaması

Ukrayna’daki savaş aylardır can almaya devam ediyor. Bölgeden acı haberler gelmeye devam ederken Türkiye’nin başı çektiği ülkeler iki taraf …

2013 KPSS’ye yönelik FETÖ soruşturmasında, 21 kişi hakkında gözaltı kararı verildi

2013’te yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanı (KPSS) sorularının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına sızdırılmasına ait soruşturma sürüyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.