Ekrem İmamoğlu’nun cezası onandı mı? 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesi ile İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi 2 yıl 7 ay 15 gün ceza vermiş, Ekrem İmamoğlu ise bu cezayı istinaf mahkemesine taşımıştı. Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi. bugünkü yazısında konuya ilişkin iddialarda bulundu.

ABDÜLKADİR SELVİ: İMAMOĞLU’NUN CEZASI ONANDI

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ertesi sabahı verdiği “Değişmeyen tek şey değişimdir” mesajının cezanın onanmasından kaynaklı olduğunu iddia ederek şu ifadeleri kullandı:

“Ekrem İmamoğlu hakkında YSK üyelerine hakaretten 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verilmişti. İmamoğlu bu kararı İstinaf Mahkemesi’ne götürdü. Kılıçdaroğlu’nun kaybettiği seçim sabahı hemen CHP genel başkan adaylığı veren mesajı atmasının altında İstinaf Mahkemesi’nden aldığı bir haberin etkisi olduğu söyleniyor. İmamoğlu, İstinaf’ın cezasını onadığını öğrenmiş. Ne kadar doğru bilmem.

“CHP GENEL BAŞKANI OLURSAM YASAKLAYAMAZLAR”

Bunun üzerine ‘Siyasi yasak kapsamına girersem tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olamam. Karar kesinleşmeden önce CHP Genel Başkanı olursam, ana muhalefet partisinin liderini yasaklayamazlar’ diye düşünüyormuş. Bundan dolayı acele ettiğini söylüyorlar. İstinaf Mahkemesi’nden onama çıksa dahi bunun bir de Yargıtay yolu var. İmamoğlu, ‘Yargıtay’dan da 6-7 ay içinde onama çıkarsa aday olamam’ diye düşünmüş olabilir.”

İMAMOĞLU’NUN AVUKATI: CEZA ONANMADI SIRADA BEKLİYOR

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e konuşan İmamoğlu’nun avukatı Kemal Polat ise Selvi’nin iddialarını yalanlayarak mahkeme tarafından henüz bir işlem yapılmadığını söyledi. Polat açıklamasında şunları söyledi: “Bir gazeteci arkadaş bugün, müvekkilim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki hapis kararının istinafta onandığını yazmış. Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı son açıklamaları da bu davanın sonucuna bağlamış. İmamoğlu dosyası istinafta, henüz bir karara bağlanmadı. Bugün de ilgili mahkemenin kalemiyle konuştum, dosya sırada bekliyor. Henüz bir işlem yapılmadı”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir