Emin Alper’den Cannes’da Seyahat iletisi

Bu yıl Cannes’ın resmi seçkisinde yer alan tek Türk sineması Emin Alper imzalı “Kurak Günler” biliyorsunuz. Şenliğin Belli Bir Bakış kısmında gösterilen sinema pazartesi günü izleyiciyle buluştu.

Sinemanın kırmızı halı seremonisine Emin Alper’in yanı sıra sinemanın oyuncuları Selahattin Paşalı, Ekin Koç, Selin Yeninciler, Fazilet Şenocak, Erol Babaoğlu ile üretimci Naidr Öperli ve sinema grubundan isimler katıldı.

Sinemanın gösterimini akabinde tüm salonun dakikalarca alkışladığı sineması şimdi görmek nasip olmadı elbette (yarın Cannes’a gittiğimde birinci iş izlemeye çalışacağım bir şekilde) fakat grupla birlikte sahneye çıkan Emin Alper’in kelamları de en az sinema kadar alkışı hak ediyordu doğrusu.
“Cannes’da olduğumuz için çok mutluyuz” diyerek kelama başlayan ve yapımcılarına, takımına teşekkür eden Alper bir teşekkürü daha olduğunu söyledi ve şöyle konuştu:

“Meslektaşımız, sinemamızın de yapımcılarından biri olan Çiğdem Mater’e de teşekkür etmek isterim. Kendisi ortamızda değil çünkü saçma sapan göstermelik bir dava sonucu mahpusa atıldı. O bizimle değil fakat bizim aklımız ve kalbimiz onunla.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.