Kılıçdaroğlu: Bunların dünyadan haberi yok, dön bir peynire bak

Kılıçdaroğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk oldu. Hükümetin iktisat siyasetlerini eleştirdi. CHP önderi, “Sen dön bir akaryakıt fiyatlarına bak, peynir fiyatlarına bak, domates-salatalık fiyatlarına bak. Bunların dünyadan haberleri yok” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları:

Bülent Arınç’la tokalaştık, hatta bir değil iki sefer tokalaştık. Tokalaşırız doğal niçin tokalaşmayalım. Farklı dünya görüşlerine sahip olsak da birbirimize saygılıyız.

Siyasetçilere ders verir nitelikte bir konuşmaydı. Konuşmasında AK Parti yeni kurulduğunda ve iktidar olmadığında her toplantıya gittiklerini ısrarla tabir etti. Yeri geldiğinde itiraz ettiklerini söz etti.

Bülent Arınç’la tokalaştık, hatta bir değil iki defa tokalaştık. Tokalaşırız natürel niçin tokalaşmayalım. Farklı dünya görüşlerine sahip olsak da birbirimize saygılıyız.

Siyasetçilere ders verir nitelikte bir konuşmaydı. Konuşmasında AK Parti yeni kurulduğunda ve iktidar olmadığında her toplantıya gittiklerini ısrarla söz etti. Yeri geldiğinde itiraz ettiklerini tabir etti.

Türk Demokrasi Vakfı üzere bir vakıf demokrasiyi konuşacaksak tartışacaksak herhalde AKP’li yöneticilerin de söyleyecek kelamı olması lazım. Lakin gelemiyorlar, oturamıyorlar, konuşamıyorlar. Zira baskı altındalar, bir kişinin baskısı altındalar. O nedenle hükümdarın çıplak olduğunu, bir kişini AK Parti’yi sonlandırdığını, bitirdiğini tabir etti. Bu tabir benim açımdan kıymetli aslında Türk demokrasisi için de son derece kıymetli bir açıklama.

‘GERÇEKLERE TAHAMMÜLLERİ YOK’

Gerçekleri dinlemeye tahammül edemiyorlar. Gerçekleri gazeteciler anlatıyor, siyasetçiler anlatıyor. Siyasetçilerin dokunulmazlığı var, söylerler lakin gazetecilere tahammül edemiyorlar. ‘Benim söylediklerimi yazacaksın’ üzere bir niyet.

Bunlar endişenin yapıtı. Zulmü arttırıyorlar her seferinde. Gerçeklere, muhalefete, tenkide tahammül edemiyorlar. Pekala o vakit sen neden iktidar oldun? Ben her dediğini kabul mü edeceğim, onaylayacak mıyım? Bir ülkede demokrasinin varlık nedeni muhalefettir.

‘NE SÖYLEDİĞİ NE YAPTIĞI MUHAKKAK DEĞİL’

Bunlar gidici, gidecekler zati. Akaryakıta artırımı kim yaptı? Sen yapıyorsun kardeşim. Dış güçler falan değil sarayın oligarkları. Bir tane adam koymuşsunuz Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın başına. Ne söylediği, ne yaptığı muhakkak değil. Gözlerine mi bakacağız, uzunluğuna mı bakacağız, endamına mı bakacağız. Kardeşim sen dön bir akaryakıt fiyatlarına bak, peynir fiyatlarına bak, domates-salatalık fiyatlarına bak. Bunların dünyadan haberleri yok.

Bir güreşçinin banka idare şurasında ne işi var? Bu güreşçi kime, nasıl kredi verecek? Bir arkeoloğun Merkez Bankası’nda ne işi var? Bu atamalar baştan sakat.

Bir kişinin egosuyla Türkiye Cumhuriyeti devleti yönetiliyor. Hastanesi olmayan ordu olur mu? TSK’nın hastanesi, sıhhat kuruluşları yok. Askeri hastaneler vardı. Geldi, ‘Ben kapatıyorum’ dedi, kapattı. Kim sana kapat dedi? Hangi münasebetle kapattın.

Related Posts

Cristiano Ronaldo için flaş sav: Chelsea’ye gitmeye sıcak yaklaşıyor

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United’a ayrılmak istediğini bildiren Cristiano Ronaldo için bir tez ortaya atıldı.Portekizli …

2022 ek tediyeler yattı mı? Ne vakit yatacak?

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala milyonlarca personel, ek tediye ödemelerini bekliyordu. “İlave tediyeler ne vakit yatacak?” sorusunun …

Çorum Olayları, 42. yılında anıldı “Katliamlarla yüzleşilsin dosyalar yeniden açılsın”

Çorum Katliamı, 42. yılında anıldı“KATLİAMLARLA YÜZLEŞİLSİN, DOSYALAR YENİDEN AÇILSIN”Türk tarihinin en acı olaylarından, 57 kişinin katledilerek …

HDP kongresinden ‘siyasi hesap’ mesajı çıktı

Kongrede ilk sözü HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç aldı. Oluç, “Bugünü ve yarını bu mücadele azmi ile kazanacağız. Güçlüyüz çünkü haklıyız. Bu …

Ankara’da boşanma davası açan eşini öldürdü, kayınbiraderini yaraladı

38 yaşındaki Tülay Fazilet, 2019 yılında evlenip, Konya’da yaşamaya başladığı Tunç Erdem’den (41) ayrılma kararı aldı. Erdem, Ankara’da yaşayan …

Emeğin ve azmin yansıması: Titus Tüneli

Ayşe Ersoy | [email protected] Arkeoloji Müzesi Müdürü Titus Tüneli, Hatay’a geldiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerler listesinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.