Lia Lewis Gribius’un Fenerbahçe ve Galatasaray paylaşımı olay oldu!

SKORER

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çeken Lia Lewis Gribius bu kez Süper Lig devleri Fenerbahçe ve Galatasaray’ı gündemine aldı.

Gösteri dünyasının en önemli kadın futbolcularından olan Lia Lewis Gribius’un Instagram’da 300 bini aşkın takipçisi bulunuyor.

FUTBOL YENİ TUTKUSU OLDU
Londralı fenomen aslında ilk olarak 3 yıl önce 21 yaşındayken futbol topunu sanatına kattı. Gribius ilk olarak dans dünyasına girmek istedi fakat daha sonrasında futbol onun yeni tutkusu oldu. Yetenekli isim başlangıçta futbol topuyla oldukça sınırlı hareketler yapıyordu. Sadece iki yıl sonra, Gribius topla mükemmel kontrol uyumuna ulaşırken artık istediği her hareketi yapabiliyor.

1 MİLYON TAKİPÇİSİ VAR
TikTok’ta takipçi sayısı 1 milyonu geçen Lia Lewis, genç kızlara ezici çoğunlukla erkek egemen olan bu spora girmeleri için ilham vermek istiyor.

Genç isim futbola ilgisiyle ilgili olarak; “18 yaşıma kadar dans eğitimi aldım ve mezun olmak üzereydim, ancak sonrasında ne yapmak istediğimi gerçekten bilmiyordum. Daha önce hiç futbol izlememiştim. Sonrasında Kadınlar Dünya Kupası’nı izledim. Tamamen farklı bir şey yapmak istedim.”

ARKADAŞLARI YÖNLENDİRDİ
‘Serbest stil sahibi bir arkadaşım vardı ve bana serbest stil futboldaki tüm fırsatları ve Birleşik Krallık’ta sadece birkaç kadın serbest stil oyuncusu olduğu gerçeğini anlattı.”

SÜREKLİ REDDEDİLDİ
Lia dans dünyasında gerçekten zor zamanlar geçirdi. Profesyonel dans, son derece rekabetçi bir ortama sahip. Lia, seçmelerde karşılaştığı sürekli reddedilme ve koçlardan gelen eleştirilerin özgüvenini gerçekten etkilediğini, bu yüzden bir değişikliğe ihtiyacı olduğunu bildiğini söylüyor.

“BU KADAR REDDEDİLME KARŞISINDA…”
Lia bu durumu şöyle açıklıyor; “TikTok’umda veya Instagram’da reddedilme deneyimlerimden pek bahsetmiyorum, ancak dans konusunda gerçekten çok şey yaşadım. Bu kadar reddedilme karşısında dansa devam edecek kadar güçlü bir kişiliğe veya karaktere sahip değildim. Sanırım bu yüzden tamamen farklı bir şey yapmak istedim.”

LİA’DAN TÜRKİYE PAYLAŞIMI
Lia’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım Türk futbolseverlerin büyük ilgisini çekti. Topla hünerlerini sergilemeye devam eden feneomen bu kez ezeli rakipler Galatasaray ve Fenerbahçe’yi gündemine aldı.

FENERBAHÇE VE GALATASARAY FORMASI GİYDİ
Gribius paylaştığı videoda ilk olarak Fenerbahçe forması giyerek topla estetik hareketler yaparken sonrasında Galatasaray formasını giyerek yeteneklerini sergilemeye devam ediyor. Takipçilerinden büyük ilgi gören bu paylaşım şimdiye kadar en çok izlenen videolarından biri oldu.

YORUM YAĞDI
Yetenekli ismin paylaşımına yorum yağmasına sebep olan soru ise “Türk takımım kim olmalı? En çok hangi kombinasyonu sevdiğini söyle” oldu. Lia şimdiye kadar yaklaşık 2 bin 500 yorum aldı.

“AYAKKABIYA BİLE İHTİYACIN YOK”
‘İhtiyacınız olan tek şey bir futbol topu ve ayakkabı. Ayakkabıya bile ihtiyacın yok, yalınayak olabilirsin.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.