Nevşin Mengü’den Pegasus’a ‘siyasal İslamcı’ eleştirisi

Müslümanların en önmeli günlerinden olan Kadir Gecesi’nde bir grup Pegasus çalışanının dini değerleri aşağılaması çok sayıda kişinin tepkisini çekti.

Çalışanların dini değerleri aşağılayarak sergilediği saygısız tutumun ardından Pegasus’un kurul tarafından inceleme yapılacağını açıklaması ise yeni eleştirileri doğurdu.

CHP’ye yakın olmasıyla bilinen Şirin Payzın’dan sonra Gazeteci Nevşin Mengü de Pegasus’un çalışanlarını kurula sevk etmesine yönelik kararı eleştirdi.

Siyasal İslamcı özgürlüğü yorumu yaptı

Türkiye’de herkesin siyasal İslamcıların özgürlük çerçevesinde yaşadığını ve bu çerçeveye uymayan herkesin iptal edildiğini iddia eden Nevşin Mengü, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye 2000’lerin başından bu yana ağır bir “iptal kültürü”nün içinde yaşıyor. Siyasal İslamcıların çizdiği “özgürlük” çerçevesine uymayan herkes “iptal” ediliyor. Pegasus çalışanının özel hesabında yaptığı paylaşım sonrası kovulması bunun uzantısı. Yeter artık.” dedi.

Yahudilerden dilediği özür hatırlatıldı

Ancak Nevşin Mengü’nün bu açıklamasının ardından daha önce Yahudilerle ilgili yaptığı bir paylaşım sonrasında özür dilediği olay akıllara geldi.

Trump ile Havra’nın birleştirilerek yorum yapılması sonucunda Yahudi bir ismin eleştirisine maruz kalan Nevşin Mengü’nün özür dilediği Tweetler, sosyal medyada tekrar dolaşıma girdi.

İkiyüzlülük olarak yorumlandı

Nevşin Mengü’nün Pegasus çalışanlarının dalga geçercesine ellerinde içki şişeleriyle ‘Kadir Gecesi özel, Rabbim kabul etsin.’ paylaşımını özgürlük olarak tanımlamasına karşın Havra ile Trump’ı bağdaştırdığı için Yahudiler’den özür dilemesi, sosyal medya kullanıcılarının ‘ikiyüzlü’ eleştirileri yapmasına neden oldu.

“Sizin nezdinizde tüm Musevi arkadaşlardan özür diliyorum”

Nevşin Mengü, 2020 yılının Haziran ayında dönemin ABD Başkanı Donald Trump’ı eleştirmek için Matta’tan örnek vererek bir paylaşım yapmıştı.

Karel Valansi isimli Yahudi bir yazar ise Trump ile Havra’nın bağdaştırılmasına tepki göstermişti.

Bunun üzerine Nevşin Mengü, tüm Yahudilerden özür dilediğini, “Karel hanım sizin nezdinizde tüm Musevi arkadaşlardan özür diliyorum, Matta 6:5’teki bu anti-semit tonu farketmeden paylaştım. Sizleri incitmek gibi bir niyetim yoktu” ifadeleriyle açıklamıştı.

Pegasus çalışanları Kadir gecesinde alkollü alem yaptı


Related Posts

Fehmi Öztunç CHP’ye katıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisine katılan 22’nci dönem Hakkari Milletvekili Fehmi Öztunç’a rozetini taktı. CHP’den yapılan …

Ağabeyi tarafından vurulan Şevval son yolculuğuna uğurlandı

Olay, ilçenin Karşıyaka Mahallesi’nde dün meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evlerinde babasına ait ruhsatlı av tüfeğiyle oynayan 15 yaşındaki …

Sedat Peker’i tehdit videolarıyla bilinen Cenk Çelik hastanede yaşamını yitirdi

Sosyal medyada kendisini “Cenk Çelik Ümraniye” şeklinde tanıtan ve organize suç örgütü lideri Sedat Peker aleyhindeki videoları ile bilinen Cenk …

Belçika’da katı yasalar sayesinde sokaklarda başıboş hayvanlara rastlanmıyor

Belçika’da hayvan refahı, katı yasal düzenlemeler, barınakların polisle iş birliği içindeki faaliyetleri, zarurî kısırlaştırma ve kayıt altına …

Yaptırımlar alkol piyasasını da vurdu: Rusya, votka fiyatlarını artırıyor

Rusya Maliye Bakanlığı, ülkede votka üzere çok tüketilen alkollerin asgarî perakende fiyatını artıracak. Bakanlık, Ocak 2023’te yürürlüğe girecek …

Trabzonspor’da Umut Bozok sitem etti! “Türk futbolcuyuz, zoruma gitti…”

Trabzonsporlu futbolcular, Kayserispor’u 2-1 yendikleri maçın ardından değerlendirmelerde bulundu. Attığı galibiyet golü sonrası Kayserispor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.