Resident Evil 4 Remake Satışları Dünya Çapında 4 Milyonu Geçti

Capcom, Resident Evil 4 Remake satışlarının tüm platformlarda 4 milyonu geçtiğini duyurdu. Geçtiğimiz hafta yayıncı en son versiyonunun sadece iki günde 3 milyondan fazla satmayı başardığını duyurdu ve şimdi, yaklaşık bir hafta sonra, yayıncı bir milyon adet daha satıldığını açıkladı.

Capcom doğrudan bahsetmedi ancak yayıncının Resident Evil 7, Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake ve Resident Evil Village dahil olmak üzere son Resident Evil sürümlerinin bu ilk satış rakamlarına bakıldığında, Resident Evil 4 Remake bugüne kadarki en hızlı satan Resident Evil oyunu olmasıyla öne çıkıyor. Referans olarak, Resident Evil 7 satışın ilk haftasında dünya çapında 2,5 milyondan fazla kopya satmayı başardı ve Capcom’un oyunun ilk üç ayında 3,5 milyondan fazla kopya sattığını biliyoruz.

Sırasıyla, Resident Evil 2 Remake ve Resident Evil 3 Remake, lansmandan sonraki üç gün içinde 3 milyondan fazla ve beş gün içinde 2 milyon kopya sattı. Capcom’un serideki en yeni oyunu Resident Evil: Village, dokuz ayda dünya çapında tüm platformlarda 5,7 milyondan fazla sattı.

Resident Evil 4 Remake şu anda dünya çapında PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One ve PC için mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir