Samsun’da birebir okulda 17 ikiz ve 1 üçüz öğrenci karnelerini aldı

Milyonlarca öğrenci dün yaz tatiline girerken, Samsun’un Atakum ilçesinde değişik bir karne heyecanı yalandı.

Fahrettin Ulusoy İlkokulu’nda düzenlenen merasimle karnelerini alan öğrenciler, kendileri de ikiz ve üçüz olmalarına karşın hayatlarında birinci kere bu kadar ikiz öğrenciyi bir ortada gördükleri için şaşkın olduklarını söyledi.

17 ikiz, 1 üçüz öğrenci karne aldı

Bu kadar ikiz ve üçüz öğrencinin birebir okulda olmasının az rastlanır bir durum olduğunu belirten Atakum İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hayrettin Tekin, “2021-2022 eğitim-öğretim dönemini da kazasız belasız atlattık. Tüm öğrencilerimize hoş bir tatil diliyorum. Fahrettin Ulusoy İlkokulu’nda nitekim de çok nadir görülen bir olay ile karşı karşıyayız. Okulda 17 ikiz öğrenci, 1 de üçüz öğrenci var. Bugün düzenlediğimiz merasimle okulumuzda bulunan 17 ikiz öğrencimizi karnelerini vererek, tatile uğurladık” dedi.

“Öğretmenlerimiz isimlerimizi karıştırdılar”

İHA’nın haberine nazaran; öğretmenlerinin de kendilerini tanımakta zorluk çektiğini söz eden 4. sınıf öğrencileri Demir ve Çınar Armalı, “Karne aldığımız için çok heyecanlıyız. Çok memnun ve heyecanlıyız fakat bir yandan da hüzünlüyüz. Bu okulda 4 sene geçirdik ve artık okuldan ayrılacağız. İkiz olarak birebir okul ve sınıfta okumak hoştu. Karnemizi de bir arada aldık. Daha evvel bu kadar ikizi bir ortada görmemiştik. Bu tahsil sürecinde öğretmenlerimiz de bizi karıştırdılar. Hocalar bazen Çınar’a Demir, Demir’e Çınar diyorlardı. Aldığımız notlar da birebirdi, karnemiz de birbiriyle aynı” diye konuştular.

“Ben takdir aldım, ikizim teşekkür aldı”

Aynı okulda tahsil görmelerine karşın karne notlarının farklı olduğunu belirten Mert ve Murat Yetik ise “Öğretmen ve okuldan ayrıldığımız için üzgünüz. İkizimle tıpkı okulda okumaktan memnunum. Okulda eğitim alırken çok eğlendik. Bizim karnemizdeki da notlar değişik geldi. Ben Murat Yetik takdir dokümanı aldım, Mert ise teşekkür dokümanı aldı. Mert’in ortalaması 78 geldiği için takdir evrakı almayı kaçırdı” formunda konuştular.

Karne merasiminin akabinde Okul Müdürü Abdullah Kamil Satıcı ve öğretmenler öğrencilere bundan sonraki eğitim-öğretim hayatlarında muvaffakiyetler diledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.