TKP’den ‘2023 Yeniden’ aktifliği

Türkiye Komünist Partisi (TKP), 102. kuruluş yıl dönümünde “2023 Yeniden” davetiyle düzenleyeceği buluşmaların birincisini İstanbul’da gerçekleşti.

Binlerce kişinin bir ortaya geldiği aktifliğe hakları için direnişte olan ETF emekçileri “Zafer direnen işçinin olacak” sloganlarıyla salona girdi. Çalışanlar “ETF personeli yalnız değildir” sloganlarıyla ve salondakilerin alkışlarıyla karşılandı.

Etkinliğin açılışında konuşan TKP İstanbul Vilayet Lideri Senem Doruk İnam, aktifliğe birçok siyasi parti, sendika, köy ve mahalle dernekleri temsilcileri ile muhtarların katıldığını belirtti. İnam, “Biz bu ülkeyi daima birlikte tekrar kurabileceğimizi biliyoruz. Bu memleketin sahipleri bu ülkeyi yönetebilir, yönetecek de” tabirlerini kullandı.

Etkinlikte ayrıyeten Nihat Behram, Orhan Aydın, An Vokal müzik kümesi, Ercan & Gökhan Çağıran ve Gülcan Altan da şiirleri ve müzikleriyle sahne aldılar.

OKUYAN: BU HABERLERİ YARATMAK SIKINTI MU?

Etkinlikte konuşma yapan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, “Değiştirme iradesi olmadan ülkenizi sevemezsiniz. Ancak birebir vakitte ülkenizi sevmezseniz, ülkenizi değiştiremezsiniz. Üreten, çalışan, birbiriyle dayanışan insanları sevmek. Bizim ülkemiz Türkiye ve biz ülkemizi çok seviyoruz” dedi.

TKP’nin iktidarında gazetelerde “Ülkede işsiz kalmadı”, “Son evsize anahtarı verildi”, “Külliye, Bilimler Akademisi’ne dönüştürüldü” üzere haberler çıkacağını söyleyen Okuyan “Bu haberleri yaratmak o kadar güç mu? Ülkemize, ekmeğimize, geleceğimize sahip çıkarsak biz bunların hepsini yaparız” diye konuştu.

‘İMZA ATTIĞIMIZ DOKÜMANIN SONUNA KADAR GERİSİNDE OLACAĞIZ’

Sol Parti, Türkiye Komünist Hareketi ve İhtilal Hareketi’yle “Sosyalist Güç Birliği”ni kurduklarını hatırlatan Okuyan, “Bir taahhütte bulunduk daima birlikte, kamuculuk, laiklik, bağımsızlık ya da yurtseverlik. Yalnızca bunun bile pahası çok büyük. Toplumsal demokrasi ve liberalizmden kopan bir sol önünü açar. Bize inancın. Biz madem bu evrakın altında imzamızı attık, sonuna kadar onun gerisinde olacağız” tabirlerini kullandı.

‘MUHALEFETİN DE AŞAĞI KALIR TARAFI YOK’

Seçimlere hazır olduklarını belirten Okuyan, “Artık bu seçimler Türkiye’nin üzerinde bir yüktür. Muhalefetin de hiç aşağı kalır tarafı yok. Hangi kaynakla yerine getirecekleri aşikâr olmayan vaatleri bol keseden sıralıyorlar. Biz parti olarak hazırız. Anketlerde gözükmüyoruz. Biz anket şirketlerine para verip oy oranımızı yükseltecek değiliz. Ancak TKP’den düşük profilli argümansız bir seçim periyodu beklenmesin” dedi.

‘BİR YÜZ YIL DAHA BEKLEMEYELİM’

“TKP tarihinin en tesirli seçim periyoduna hazırlanıyor” diyen Okuyan, “Kenarda durulacak, tezsiz olunacak bir devir değil bu periyot. Örgütleniyoruz. Bir kelamımız var Türkiye’nin her noktasında eşitlik ve özgürlük bayrağını dalgalandıracağız. TKP artık bugünün yakıcı problemi haline gelen tertip değişikliğini temel sorunlarda ne yapacağını önümüzdeki haftadan itibaren söylemeye başlıyor. Bir yüz yıl daha beklemeyelim, 2123’ü beklemeyelim gelin aydınlık bir ülke yaratalım” halinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Sedat Peker’i tehdit videolarıyla bilinen Cenk Çelik hastanede yaşamını yitirdi

Sosyal medyada kendisini “Cenk Çelik Ümraniye” şeklinde tanıtan ve organize suç örgütü lideri Sedat Peker aleyhindeki videoları ile bilinen Cenk …

Belçika’da katı yasalar sayesinde sokaklarda başıboş hayvanlara rastlanmıyor

Belçika’da hayvan refahı, katı yasal düzenlemeler, barınakların polisle iş birliği içindeki faaliyetleri, zarurî kısırlaştırma ve kayıt altına …

Yaptırımlar alkol piyasasını da vurdu: Rusya, votka fiyatlarını artırıyor

Rusya Maliye Bakanlığı, ülkede votka üzere çok tüketilen alkollerin asgarî perakende fiyatını artıracak. Bakanlık, Ocak 2023’te yürürlüğe girecek …

Trabzonspor’da Umut Bozok sitem etti! “Türk futbolcuyuz, zoruma gitti…”

Trabzonsporlu futbolcular, Kayserispor’u 2-1 yendikleri maçın ardından değerlendirmelerde bulundu. Attığı galibiyet golü sonrası Kayserispor …

Afganistan’da bir okulda intihar saldırısı: 19 meyyit, 27 yaralı

Afganistan’ın başşehri Kabil’de bir eğitim merkezine düzenlenen intihar akınında, birinci belirlemelere nazaran 19 kişi ölürken 27 kişi de …

Gabriel Jesus: Artık özgürüm ve gülümsüyorum!

Arsenal’in dönem başında transfer ettiği Gabriel Jesus, Manchester City’den ayrılk kararını nasıl aldığını ve Pep Guardiola ile ortasındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.