Türk zırhlı araç üreticisi başarılarını yeni aşamaya taşıdı

Ankara’daki modern tesislerinde 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araç üretimi yapan Nurol Makina, Türkiye’nin yanı sıra dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2021 yılında yeni ürünler ve kabiliyetleri artırılan araçları, farklı coğrafyalardaki kullanıcılarla buluşturduklarını söyledi.

Farklı konseptlerde ürettikleri araçların 18 ülkede başarıyla görev yaptığını ifade eden Aykol, “Nurol Makina imzasını taşıyan araçlarımız Şili’den Malezya’ya, Senegal’den Özbekistan’a kadar geniş bir coğrafyada kullanılıyor.” dedi.

Aykol, araçların düzenli ordular ve emniyet görevlileri tarafından terörle mücadele operasyonları, toplumsal olaylara müdahale ve muharebe gibi farklı amaçlarla değerlendirildiğini anlattı.

Araçların ihraç edildikleri ülkelerde çöl, bataklık, sert kış koşulları, ormanlık alanlar ve kayalık gibi zorlu şartlarda kullanıldığı bilgisini veren Aykol, teslimatın ardından da güçlü bir satış sonrası destek hizmeti sunduklarını kaydetti.

Aykol, şirket cirosunda ihracatın payının son yıllarda sürekli arttığına dikkati çekerek, “Ciromuzun hemen hemen tamamını yurt dışı faaliyetlerden elde ettik. Ürünlerimizin kalitesiyle ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil edip, döviz kazandıran faaliyetlerle ekonomiye katkıda bulunduk.” diye konuştu.

– “BÖLGENİN EN İYİ 4X4 ARAÇLARI”

Engin Aykol, savunma sanayisi başta olmak üzere farklı sektörlerde yurt dışı organizasyonları olan Nurol Grubunun bu konudaki tecrübesiyle, Nurol Makina’nın yurt dışındaki ilk organik yapılanmasını da hayata geçirdiklerini bildirdi.

Bu kapsamda Nurol Makina Macaristan şirketini kurduklarını belirten Aykol, Macaristan’daki faaliyetlerinin 2019 yılında imzaladıkları sözleşmeyle başladığını dile getirdi. Aykol, böylece uzun vadeli bir programı hayata geçirdiklerini ifade ederek, Ejder Yalçın ve Yörük 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araçların teslimatına başladıklarını ve bu işlemin gelecek günlerde de süreceğini söyledi. Nurol Makina Macaristan’ın yapısı ve faaliyetlerine ilişkin bilgi veren Aykol, şunları kaydetti:

“Macar ordusuna özgü çözümlere imza atılacak. Bir yerel ortak ile tasarım, üretim, montaj gibi faaliyetler yapılacak. Macaristan tarafından ihracat yapılması da hedefleniyor. Macar savunma sanayisinin dinamik bir parçası olacak. Şirket, ürün destekten yeni araç geliştirilmesine kadar uzanan faaliyetlerin bir parçası olacak. Macaristan örnek alınacak bir askeri modernizasyon projesi yürütüyor. Böyle bir gelişimin parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Nurol Makina desteği, Macar mühendislerin katılımıyla bölgenin en iyi 4×4 araçlarını üretmeyi amaçlıyoruz.”

Related Posts

NASA, ‘Uzaylıları’ Bulabilecek Yüzen Robotcuk SWIM’i Tanıttı

NASA geçtiğimiz günlerde tarihinde bir ilke imza atarak ABD dışında ticari bir hava üssünden ilk defa roket fırlatmıştı. Kurum çok çalışıyor …

Haftaya A101 marketlerde akıllı televizyon ve telefonlar var

Yaz döneminde daha da hareketlenen perakende gıda zincirlerindeki teknoloji indirimleri hız kesmeden devam ediyor. Bu hafta da farklı …

Volvo’dan Milyar Dolarlık Elektrikli Araç Fabrikası

Karbon emisyonlarının önemli bir bölümünü oluşturan otomotiv endüstrisi, daha sürdürülebilir bir gelecek oluşturmak için elektrikli otomobil …

NASA’nın Ay misyonu ileri bir tarihe alındı

NASA, önümüzdeki yıllarda evvel Ay’a daha sonra da Mars’a astronot göndermek istiyor. NASA’nın Artemis ismini verdiği bu projede, SpaceX başta …

Media Markt, Teknosa, Vatan ve Sunny Hakkında Soruşturma

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hepimiz en iyi ekipmanlara ve donanımlara sahip olmak istiyoruz. Bu amaçla da sıklıkla internet sitelerinden …

Lightyear Filmi, Eşcinsellik Nedeniyle 14 Ülkede Yasaklandı

Disney’in Oyuncak Hikâyesi serisinde tanıştığımız ve akıllarımıza kazınan karakteri Buzz Lightyear, 17 Haziran tarihinde vizyona girecek. Pixar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.