Yeni Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir kimdir kaç yaşında? Abdullah Özdemir hayatı ve kariyeri…

Abdullah Özdemir hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Sağlık sorunları nedeniyle Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Lokman Çağırıcı’nın yerine Abdullah Özdemir getirildi. Peki Bağcılar yeni Belediye Başkanı Abdullah Özdemir kimdir kaç yaşında aslen nereli?

ABDULLAH ÖZDEMİR KİMDİR?

1983 yılında Kastamonu’da dünyaya gelen Abdullah Özdemir lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisansını ise İstanbul Kültür Üniversitesi’nde tamamlayan Abdullah Özdemir Özdemir’in siyasete 2006 yılında Bağcılar İlçe Gençlik Kolları’nda başladığı belirtildi. Abdullah Özdemir, 11 Kasım 2007 tarihinde II.Olağan ve 14 Ağustos 2011 tarihinde III. Olağan İlçe Gençlik Kolları Kongrelerinde Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevlerine seçildi.

Özdemir, bu süre içerisinde Amerika / Washington’da bir düşünce kuruluşunda Ortadoğu, Amerika ve Dünya Siyaseti üzerine eğitim aldı ve halen AK Parti Gençlik İstanbul İl Başkanlığı Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu’nda görev alıyor. Özdemir Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı müracaatından dolayı Kasım 2013’te Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçilen Özdemir, aynı zamanda İBB Meclisi Üyesi ve Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı görevini üstleniyor. İngilizce bilen Özdemir, evli ve 1 çocuk babası

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.