Avrupa İş Merkeziniz Olarak Lüksemburg’u Seçmeniz için 5 Neden

AB’nin kurucu üyesi ve Euro Bölgesi’nin bir parçası olan Lüksemburg, 20’sinin aynı para birimini (Euro) kullandığı, 27 AB ülkesine anında erişim imkanı sunmasıyla öne çıkarsunmaktadır. Ülke, AB’nin ana tüketici pazarlarından Fransa ve Almanya’ya komşudur ve Avrupa’daki başlıca iş ve kültürel merkezlerine kolay erişim sağlar. AB’nin GSYİH’nın %60’ına bir saatlik uçuşla ulaşılabilir.

Sadece mesafe yakınlığı değil; Coğrafi yakınlık dışında Lüksemburg, ayrıca komşularıyla da son derece güçlü siyasi, kültürel ve ticari bir bağa sahiptir. Lüksemburg üç dilin konuşulduğu bir ülkedir (Lüksemburgca, Almanca ve Fransızca resmi dillerdir). Bu yönüyle, farklı kültürlere ve iş yaklaşımlarına sahip ülkeler arasında bir köprü oluşturur. Burada bir merkeze sahip olmak, şirketlerin Avrupa’nın birçok yerine ulaşmasını ve kendine yer bulmasını edinmesini kolaylaştırır.

Çeşitlilik içeren nüfusu, nispeten küçük boyutu ve Avrupa’daki teknoloji merkezlerine yakınlığı ile Lüksemburg, yeni ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi için mükemmel bir deneme alanı olmanın yanı sıra farklı AB pazarlarına yönelik için ürün lokalizasyonu yapmak için de harika iyi bir lokasyondur destinasyondur.

Uluslararası yetenek havuzu

“Roma’dayken, Romalılar gibi davran” atasözü eski olabilir, ancak doğruluğunu günümüzde hala doğruluğunu halen korumaktadır. İş dünyasında başarılı olmak istiyorsanız, iş ortaklarınızı ve müşterilerinizi derinlemesine anlamanız gerekir. Peki, 27 farklı ülkeden oluşan bir pazaraı hedeflemek hitap etmek istiyorsanız nereden başlarsınız?

AB’nin en uluslararası ülkesi olan Lüksemburg, iyi bir alternatiftir. Dil becerileri mükemmeldir: nüfusun ortalaması 3,6 dil konuşur; -– ki bu AB’deki en yüksek rakamdırorandır. İngilizce çok yaygın bir şekilde konuşulur ve iş dünyasında yaygın olarak kullanılır.

Buna ek olarak, nüfusun %47’si yabancı uyrukludur ve 200.000 sınır ötesi çalışan ile neredeyse işgücünün üçte ikisi uluslararasıdır. Bu yetenek havuzu, Avrupa’nın herhangi bir yerinden gelen müşterilere kendi dillerinde ve kültürlerinde hizmet verebilecek ekiplerin kurulması için idealdir.

İş dostu politikalar

Amazon, Goodyear ve Husky Injection Molding Systems gibi birçok uluslararası grubunp, küresel veya Avrupa merkezlerini veya AR-GE merkezlerini Lüksemburg’da bulunduruyorbulunmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise ülkenin hukuki çerçevesi ve iş dostu politikalarıdır. Kamu otoriteleri ve hükümet yetkililerine kolayca erişilebilir durumdaerişmek mümkündür. ; ayrıca kKarar vericilerin açık fikirliliği ve ileri görüşlülüğü de burada faaliyetlerine burada başlamak veya faaliyetlerini buraya taşımak isteyen şirketlere ayrıca fayda sağlamaktadırıyor.

Lüksemburg’un dinamik kamu araştırma ortamı, malzeme bilimleri, sağlık-biyomedikal, veri bilimleri ve bilişim-bilgi ve iletişim teknolojileri gibi alanlarda uluslararası düzeyde ve geniş çapta tanınmıştır. Kamu araştırma merkezleri, özel sektörle iş birliğine açıktır; ayrıca ürün geliştirme ve test aşamalarında şirketlerle işbirliği yapmaya isteklidirhazırdır.

Dijital merkez ve güvenilir veri ekonomisi

Lüksemburg, aynı zamanda dijital teknoloji ve veri kullanımına dayanan şirketlerin gelişimini ve büyümesini destekleyecek bir ortam sunmaktadıriyor. On yıllardır dijital öncü olarak kabul edilen Lüksemburg’un dijital altyapısı, bağlantı ve güvenli veri depolama kapasiteleri açısından olağanüstüdür. Eşi benzeri olmayan, iş odaklı, yüksek performanslı bilgisayar MeluXina’nın %65’lik kapasitesi, startuplar, KOBİ’ler ve büyük şirketler tarafından kullanılabilir durumdadır. Ülke ayrıca siber güvenliğe olan bağlılığı ve uzmanlığı konusunda hem Avrupa’da hem de dünyada önde gelenler arasındadır.

Lüksemburg’un inovasyonda öncü olma isteği, ülkenin tamamının dijital ikizini oluşturmayı amaçlayan Lüksemburg Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nün araştırma projesinin başlatılmasında anahtar rol oynamaktadır.

İstikrarlı ekonomi ve stabil toplum

Koronavirüs pandemisinin yol açtığı ekonomik dalgalanma, zamanla istikrarlı bir iş ortamının önemini vurgulamıştır. Lüksemburg, kriz sırasında bu zorluğun üstesinden başarıyla gelmiştir. Tüm büyük kredi derecelendirme ajansları kuruluşları tarafından AAA notu alan dünyadaki az sayıdaki ülkeden biridir. Lüksemburg, dünyanın en yüksek kişi başına düşen gayri safi yurtiçi hasılasına sahip ve en yüksek ikinci işgücü verimliliğine sahiptir. İşsizlik düşüktür ve ülke siyasi istikrarı ve uzun vadeli politika yaklaşımıyla tanınır.

Avrupa’daki ofisinizi Lüksemburg’da açma hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz? Lütfen Lüksemburg’un Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçmek için bağlantıya tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx