Bitcoin’in kârlı adresleri son fiyat düşüşüne rağmen arttı

Son iki ayda değerinde yaklaşık %15’lik bir düşüş yaşanmasına rağmen Bitcoin’in kârlı adreslerinin sayısında bir artış görüldü. 15 Temmuz’da yaklaşık 31 bin 500 dolara ulaşan dünyanın en büyük kripto para birimi, o zamandan beri 29 bin dolara düştü ve Çarşamba günü itibarıyla 26 bin 180 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in fiyatı Eylül ayı boyunca azalan likidite ortamında dalgalanıyor olsa da AltIndex.com’dan gelen veriler, BTC adreslerinin %65 ‘inden fazlasının kârda olduğunu ve geçen yılın aynı dönemine göre %10’luk bir artışa işaret ettiğini ortaya koyuyor.

Kripto analiz platformu Glassnode’dan gelen veriler bu trendi destekliyor. Eylül 2022’de Bitcoin 19 bin 545 dolar değerindeyken BTC adreslerinin %55,7’si kârlıydı. Bu rakam, yıl sonunda kabaca %50’ye düşse de Şubat’ta %72’nin üzerine çıktı. Beş ay sonra %78’in üzerinde zirve yaptı ve bu, bir önceki yılın Mayıs ayından bu yana en yüksek seviye oldu.

Ağustos ve Eylül aylarında kârlı adres sayısını %13 azaltan bir fiyat düşüşüne rağmen genel rakam bir yıl öncesine göre %10 daha yüksek. Bu, aynı dönemde %20’lik bir fiyat artışına rağmen kârlı adreslerde düşüş gören Ethereum ile tezat oluşturuyor.

Bitcoin ağı, perakende ve kurumsal yatırımcılarda da bir artışa tanık oldu. Glassnode’a göre en az bir BTC’ye sahip benzersiz adresler, geçen hafta yıllık bazda 100.000 artarak 1,02 milyona ulaştı.

Yaklaşık 157.500 yatırımcı şu anda cüzdanlarında 10’dan fazla BTC tutuyor ve bu da geçen yıla göre %5’lik bir artışa işaret ediyor.

Bununla birlikte 1.000 BTC’lik etkileyici bir bakiyeye sahip benzersiz adresler, Eylül ayı itibarıyla yıllık %6 düşüşle 2.005’e geriledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx