Çorap Sıkmasa Bile Ayağınızda Bu İz Oluşuyorsa Dikkat! Çorap İzi Sandığınız Kadar Masum Değil

Dışarıda, evde, işte ya da herhangi bir farklı yerde çoğu zaman ayaklarımızda çoraplarımız bulunur. İnsanların en sık kullandığı giyim ürünlerinden biri olması nedeniyle her ülkede milyonlarca farklı çorap üretilmekte.

Üretimler zaman zaman farklılık gösterdiğinden, bazı zamanlar çorapların ayaklarımıza daha dar olduğunu ve lastik kısımlarının ayaklarımızın üstünde yara yaptığını deneyimlemişizdir. Önemsiz bir detay olarak görülen bu durum, ayağınızı sıkmayan çoraplarda sık sık görülüyorsa, vücudunuz için büyük bir problemin habercisi olabilir.

ÇORAP İZİ SANDIĞINIZ KADAR MASUM OLMAYABİLİR

Yalnızca birkaç kez görülmesi halinde bu iz, giyilen çorabın elastikliğinin sıkı olduğuna işaret eder. Sık sık görülen çorap izleri ise vücudunuzda sıvı yetersizliği olduğunu gösterir. Az su içen insanlarda çok sık rastlanan bu durum, sıradan çorapların dahi giyilmesi halinde vücutta iz bırakması ile kendisini gösteriyor.

Vücudunuz yeterince su almazsa kan damarlarınıza zarar verebilir. Hasarlı damarlar, çevreleyen dokuda sıvının birikmesine izin veren küçük sızıntılar oluşturmaya başlayabilir. Bu sıvının toplanacağı ortak yerler ayak bilekleri ve ayaklardır. Ayak bileklerinizin etrafında görünen çorap izleri vücudunuzun susuz kaldığını gösterebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx