CZN Burak ve babasına 5 yıl hapis istemi

CZN Burak lakaplı Muhammed Burak Özdemir ile babasının, ‘Kentsel Sit Alanı’ içerisinde olan yerde izinsiz inşaat yaptırdıklarına yönelik iddiayla 5 yıllık hapis istemiyle yargılanıyor. Duruşmada kendini savunan Özdemir, “Babam tadilata geçildiğini, tüm izinleri aldığını söylemiştir. Benim tadilata ilişkin herhangi bir eylemim yoktur” ifadelerini verdi.

Duruşmada kendini savunan sanık Özdemir, “Konuyla babam ilgileniyordu. Bana tadilata geçildiğini, tüm izinleri aldığını söylemiştir. Benim tadilata ilişkin herhangi bir eylemim yoktur. Babamın Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan izin alıp almadığını bilmiyorum, bana gerekli izinleri aldığını söylemişti. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatımı isterim” sözlerini kullandı. Duruşma anında Muhammed Burak Özdemir’in avukatı, müvekkilinin taşınmazla alakalı herhangi bir eylemi bulunmadığını söyleyerek beraatını istedi.

Sanık İsmail Özdemir’in avukatı ise müvekkilinin belediyeden izin aldığını, belediyeden gelen yazı sonucunda Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan herhangi bir cevap alamadığını, tadilat gerçekleştikten sonra kurulun karar aldığını belirterek beraatını istedi.

Ara kararını duyuran mahkeme, eksik hususların giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Duruşma sonrası salonun önünde açıklamalar yapan Özdemir, “Bizim restoranın inşaatıyla alakalı ifademizi verdik. Restoranda oturan, yan tarafındaki bina şikayet etmiş inşaat yapılmış diye ama onarım yapılmış sadece. İfademizi verdik gidiyoruz” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx