Derbi bitti kavgası bitmedi: Ezber bozan istatistik

Süper Lig’de Fenerbahçe ve Galatasaray arasında Kadıköy’de oynanan dev derbinin yankıları sürüyor. Oldukça kısır ve keyifsiz bir futbolun ortaya konduğu maç sonrası taraflar birbirlerini suçlamaya devam ediyor.

Derbide en çok tartışılanlardan birisi de Galatasaray’ın Uruguaylı yıldızı Lucas Torreira oldu. Fenerbahçe derbisinde 27 yaşındaki oyuncu, sıklıkla sakatlık yaşadı. Uzun süre yerde kalan Torreira defalarca sağlık ekiplerinin müdahalesine ihtiyaç duydu. Ayrıca Torreira’nın maç boyunca toplam 2 kere faule maruz kaldığı istatistiklere geçti.

FAULDEN OYUN OYNANAMADI

Bununla birlikte maçı keyifsiz hale getiren asıl istatistik ise faul sayıları oldu. Buna göre, sadece bir isabetli şutun bulunduğu maçta toplamda 45 faul düdüğü çalındı. Bu faullerden 19’unu Fenerbahçe yaparken Galatasaray ise 26 faulle oynadı.

EN ÇOK FERDİ VE DZEKO’YA FAUL YAPILDI

Maçta en çok faule maruz kalan oyuncular ise, sırasıyla Ferdi Kadıoğlu (7), Edin Dzeko (6) ve İrfan Can Kahveci (3) oldu.

Galatasaray’da ise en çok faule maruz kalan oyuncu Barış Alper Yılmaz olarak kayda geçti.

EN ÇOK İRFAN CAN VE BOEY FAUL YAPTI

Karşılaşmada en çok faulü toplam 7 faul ile İrfan Can Kahveci yaparken onu 5 faullü Hakim Ziyech takip etti. Hemen arkalarından ise 4’er faul ile Boey ve Nelsson geldi.

Maç boyunca Fenerbahçe’den 3 oyuncu sarı kart görürken Galatasaray’dan ise 4 oyuncu sarı kart ile cezalandırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir