İddia: AKP ve CHP’den iki isim Adnan Oktar’ı kurtarmak için canhıraş koşturuyor

Adnan Oktar grubuna operasyon düzenleyen ekibin başındaki isim olan dönemin Mali Şube Müdürü Furkan Sezer, davaya ilişkin imalı bir paylaşımda bulundu. Sezer, “AK Parti MKYK üyesi, CHP‘den Adalet Bakanlığı’nın çok önemli bir kuruluna giren bir yargı mensubuyla birilerini kurtarmak için canhıraş şekilde koşturuyor” ifadelerini kullandı. Gazeteci Altan Sancar, Furkan Sezer’in CHP listesinden HSK üyeliğine seçilen Ömür Topaç’ı ve AKP’li isim Hayati İnanç’ı işaret ettiğini ileri sürdü.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen avukat Burak Bekiroğlu

Yazar Nihat Genç de 9 aralık tarihinde sosyal medya hesabından, “Yüce Yargı heyetine! Haber kaynaklarımızdan duyumumuz, istihbaratımızdır, bilginize! Adnan Oktar örgütüne korsan kararla beraat kararı veren bazı hakim ve savcıların HSK soruşturmasıyla ihraç ve ağır cezalarla yargılanması talep edilmişti, ancak! İsmi bizde saklı MKYK üyesi bir AKP’li HSK üyelerini nüfus kullanarak etkilemek ve bu kişileri alacakları cezalardan kurtarmak için lobi yapıyor! Bağımsız yargı ve hukukun esenliği açısından testi kırılmadan bu uyarı twiti tarafımdan atılmıştır, imza, bir dost!” diye yazmıştı.

Adnan Oktar Suç Örgütü’ne operasyon düzenleyen ekibin başındaki isim olan dönemin Mali Şube Müdürü Furkan Sezer de bugün sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Bu dava siyaset ve ideolojiler üzeri bir dava dedik, ama bazıları bunu yanlış anlamış bir Ak Parti MKYK üyesi, CHP listesinden Adalet Bakanlığı’nın çok önemli bir kuruluna giren bir yargı mensubuyla birilerini kurtarmak için canhıraş şekilde koşturuyor. Efendilikten sıyrılmayayım diyorum ancak bu dava için, Adnan Oktar Suç Örgütünün mağdur ettiği kız çocuklarının bir damla gözyaşı için dünyayı yakarız. Ha bu arada başka günahlarınız da var önce Adnan Oktar ve avenesinin üzerindeki kanatlarınızı kıralım sonra sıra onlara gelecek, arsızlar.”

Gazeteci Altan Sancar ise Furkan Sezer’in CHP listesinden HSK üyeliğine seçilen Ömür Topaç’ı ve AKP’li isim Hayati İnanç’ı işaret ettiğini ileri sürdü. Sancar, bugün AKP MKYK üyesi olan İnanç’ın daha önce hakkında Adnan Oktar davasında “suç örgütüne yardım” ve “adil yargılamayı etkilemek” iddialarıyla suç duyurusunda bulunulduğunu hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx