Başakşehir Belediyesi, ilçe sakinlerini afetlere karşı bilinçlendirmek ve afetlerde görev yapacak profesyonel ekipler oluşturmak amacıyla kurduğu BAŞAKAY Afet Eğitim Merkezi’ni hizmete açtı. Merkezde, afet sonrası ilk müdahaleden göçük altında kalanların kurtarılmasına kadar kapsamlı eğitimler verilecek. Ayrıca merkezde tırmanma kulesi, enkaz arama kurtarma binası, yangın istasyonu ve çadır kurma alanı gibi donanımlar bulunuyor.