Ünlülerin “çıplak partisini” polis bastı

Rusya’da devletin “geleneksel değerleri korumak için” yeni yasalar çıkardığı bir dönemde başkentte düzenlenen “çıplak ünlüler gecesi” yankı yarattı. Moskova’nın önde gelen gece kulüplerinden Mutabor, Rusya’nın pek çok ünlü isminin “çıplak” katıldıkları skandal partinin ardından gün gece güvenlk güçleri tarafından basıldı. Medyaya göre mekan, bu kez 2 bin 500 rubleden satılan “ikinci parti gecesi” başlamadan önce “suç iddialarının soruşturulması” amacıyla bir saat kadar kapatıldıktan sonra “normale” döndü.

20 Aralık gecesi sadece özel davetlilerin katıldığı, konukların “maksimum çıplaklıkta” gelmeleri şartı koşulan partiyi, İnstagram fenomeni TV sunucusu Anastasiya Ivleyeva (fotoğrafta) düzenlemişti.

Medyaya göre gecenin davetiyeleri 1 milyon rubleden (yaklaşık 10 bin dolar) satıldı.

Partiden sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, Kseniya Sobçak’tan Fiiip Kirkorov’a kadar Moskova sosyetesinin ünlü isimlerinin “yarı çıplak” katıldıkları partide, bazı konukların neredeyse “anadan doğma” dolaştıkları görülüyor. Anastasiya Ivleyeva’nın İnstagram hesabından partinin fotoğraflarını paaştığı gönderisi 300 bine yakın “like” aldı

“Çılgın parti” farklı tepkilere yol açarken, bazı parti ve dernekler başsavcılıktan partiyi “LGBT propagandası” açısından soruşturulmasını talep etmişti.

Devlet Duması milletvekili Maria Butina da İçişleri Bakanlığı, Roskomnadzor ve Kültür Bakanlığı’na soruşturma başvurusu yaptı.

Bazı gruplar, partiyi “devletin izlediği tüm politikalara bir darbe” olarak nitelendirdi ve etkinliğe katılan sanatçıların boykot edilmesi çağrısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx